SEO lepšia pozícia vo vyhľadávaní Google

Čo je SEO a prečo SEO ?

Preložením skratky SEO (search engine optimization) sa rozumie optimalizácia pre vyhľadávače tkz. bezplatné vyhľadávanie s kontextovými odkazmi na webové stránky, v niektorých prípadoch sa používa aj skratka SERP (search engine results page), ktorý môžeme voľne preložiť ako výsledok stránky s vyhľadávaným textovým reťazcom napr. na www.Google.sk. Ako sme spomenuli, zobrazené výsledky kontextových odkazov sú bezplatné a pozície nie su garantované, v čom je rozdiel oproti plateným výsledkom. Rovnako treba spomenúť, že kvalitné SEO sa buduje dlhodobejšie, a výsledky sa nedosahujú okamžite ale v závislosti na cieľoch a konkurenčnom prostredí, prevažne neskôr v rozpätí niekoľkých týždňov, mesiacov až rokov. Prečo sa venovať SEO optimalizácii? Kto chce predávať, zvyšovať konverznú hodnotu svojej webovej stránky, alebo budovať svoju značku, by sa mal zaoberať aj systematickou a komplexnou optimalizáciou SEO, čo v konečnom dôsledku môžeme brať ako investíciu ktorá sa po určitom čase môže niekoľkonásobne vrátiť v podobe úšetrených investícií do platenej reklamy. Rovnako je veľmi dôležité budovanie povedomia značky, v tomto prípade webovej stránky so zameraním na kontext (tematický obsah), ktorý si nájde, rozšíri a udrží svoje publikum.

seo lepšia pozícia google

Je SEO bezplatné ?

Áno, môžeme povedať že SEO je do určitej miery bezplatné. Kvalitný online marketing vrátane SEO optimalizácie si ale vyžaduje mať vyčlenený rozpočet, na správu a budovanie kvalitných spätných odkazov, vytváranie tematických PR článkov, správu sociálnych sieti, písanie unikátnych a obsahovo cielených článkov, atď.. Netreba zabúdať na skutočnosť, že neodborné SEO (zle umiestnené odkazy, duplicitný kontext, použité nesemantické HTML značky, chýbajúce dôležité HTML značky, preduplikovaný textový obsah, atď.) môže narobiť veľé ťažkosti s nápravou "až nenapraviteľné".

Miestny SEO úspech

Miestne SEO, ktoré nazývame aj ako lokálne seo, je určite jednoduchšia štartovacia stratégia úspechu k dosiahnutiu lepších pozícií pre vyhľadávanie na kľúčové slovíčka a reťazcov kľúčových slov (2 a viac slovných spojení), ako pokus uspieť ako globálny hráč, ktorý má novú webovú stránku a ponúka služby, alebo tovar po celej Európe. Určite to nie je nemožné, ale z finančného a hlavne z pohľadu silného konkurenčného prostredia to vôbec nemusí byť reálne dosiahnuteľné. V takýchto prípadoch určite viac doporučujeme sa zamerať na SEM (search engine marketing), tkz. platné vyhľadávanie, ktoré na základe vyhľadávacích dopytov môže zaručiť, aby v tomto prípade reklama bola medzi prvými výsledkami vo vyhľadávaní.

Na ktorú lokalitou (oblasť) by malo cieliť miestne seo?

Prvorade by sme mali cieliť na oblasť krajiny, nakoľko to robí a direktívne vyberá a filtruje výsledky pre konkrétnu krajinu aj Google. V príklade, pokiaľ sa nachádzate v Chorvátsku, spustí sa vyhľadávacia doména Google.hr, a naopak pokiaľ ste na Slovesnku spustí sa vyhľadávacia doména Google.sk. Pri výbere lokality sa Google riadi pomocou IP adresy poskytovateľa internetových služieb. Algoritmus Google cez IP adresu a hisóriou prehľadávania priraďuje k internetovému prehliadaču lokalitu na úroveni mesta, viď obrázok nižšie žltou farbou vyznačená oblasť adresy.

lokálna adresa google

Takto označený prehliadač užívateľa dostáva prioritné výsledky z vyhľadávania google pre konkrétnu oblasť (mesto). Dôležitým aspektom miestneho SEO na ktorý by sme nemali zabudnúť je aby Vaša stránka bola registrovaná na sociálnej sieti Google Plus Business. Takýto účet Google plus je potrebné prepojiť s Vašou stránkou, okrem toho si Google vyžaduje verifikovať Vašu adresu podnikania (prevádzky), čo niekedy trvá žiaľ aj pár týždňov.

Doporučujeme Vám naše kvalitné SEO, ktoré Vám prinesie väčšie zisky a nových klientov. Netreba preto pripomínať, že konkurencia ktorá je momentálne za Vami, môže byť už zajtra pred Vami a vaša strategická online výhoda môže začať klesať.

Prosím neváhajte nás kontaktovať. Ďakujeme!

Cookies používame na zlepšenie kvality web stránky. Pokračovaním prehliadania súhlasíte s použitím týchto dát. Viac informácií nájdete tu. Rozumiem