cena reklamy google

Cena reklamy Google

Rozhodli sme sa troška objasniť jednu z naj častejších otázok smerujúcu na našu reklamnú agentúru.

Koľko stojí cena reklamy na Google?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Cena nepresiahne sumu vášho rozpočtu koľko ste ochotný maximálne zaplatiť sumu za jeden deň.

Výpočet celkovej ceny na mesiac je, že táto suma (maximálnej ceny jedného dňa) sa násobí číslom 30,4. 

V príklade, pokiaľ máte nastavený denný rozpočet na sumu 10€, nikdy nezaplatíte za jeden kalendárny mesiac viac ako 304€. Netreba zabúdať na skutočnosť, že celková suma môže byť iná, pokiaľ vstupujete do nastavenia kampane a meníte maximálnu dennú cenu v priebehu meraného obdobia.

Môžme povedať, že na jednej strane je to pozitívum že neprekročíme hranicu sumy, ktorú sme ochotný zaplatiť za reklamu, no na druhej strane výkonnosť reklamnej kampane môže zaostávať od toho, čo by sme mohli dosiahnuť pri vyššom mesačnom rozpočte.

Výhoda vyššieho rozpočtu je, že vašu konkurenciu (pokiaľ je) môžete oberať o potencionálnych zákazníkov a zisk, keďže s ňou súperíte s vyšším rozpočtom.

 

Aká je cena za klik ?

Cena za jeden klik, je ovplyvnená množstvom faktorov. Jednou z najhlavnejších metrík, ktoré rozhodujú o cene za klik je skóre kvality. Čim vyššie skóre kvality tým máte možnosť získať lacnejšiu cenu za klik a lepšie umiestnenie v tkz. reklamnej aukcii.

Je pri tom bežné, že vaša cena za klik môže byť nižšia ako u konkurencii, a umiestnenie vo výsledkoch google pozície máte lepšiu než má vaša konkurencia.

Najlepšia známka v skóre kvality je 10 a najhoršia je 1. Pokiaľ vaše skóre kvality pre kľúčové slovo je nízke, google nezobrazí reklamu pre takéto vyhľadávané slovíčko.

 

Jednoduchý vzorec výpočtu ceny výkonnosti v reklame google adwords

Vaša reklamná kampaň Google zarobila celkom: 3240€ / mesiac

Vaša predajná marža: 80%

Minuté prostriedky Google AdWords: 304€ / mesiac

Výpočet zisku/straty z kampane = (3240 / 180) x 80 = 1440€ – 304€ = +1136€ (zisk)