Výber kľúčových slov

Dôležitý výber slovíčok a plánovanie vhodných kľúčových slov

Nájsť správne a vhodné kľúčové slová by mala byť jednou z priorít pri vytváraní online marketingovej stratégie. Optimalizovaná webová stránka s obsahom ktorý zodpovedá vašim kľúčovým slovám Vám môže priniesť vyššie návštevnosti stránky, ako aj zlepšenie predajných cieľov.

Na aké kľúčové slová sa zamerať pri vašej analýze pre dnes a budúci rok 2020? Sú to všeobecné slová, alebo skôr tematicky odborne viazané slová? V skratke čo je lepšie vám nemôžeme napísať. Všeobecné kľúčové slová generujú viac návštev, viac potencionálnych splnených cieľov. No nie je tomu úplne tak, nakoľko splnenie cieľov (získanie konverzií) je z pohľadu relevantného záujmu podstatne nižšia. Jednou z alternatív ktorú používame aj my je, že všeobecné výrazy obalíte s mestom (oblasťou) vášho podnikania.

Uvedieme krátky príklad, vyhľadávaného kľúčového reťazca na Google.sk „Predaj bicyklov“. Užívateľ ktorý zadal vyhľadávanie má záujem kúpiť bicykel. No on nezadal ďalšie parametre ktoré ovplyvňujú jeho finálny výber (nákup), napr. ojazdený, iba osobný odber, cenu, farbu, značku, atď. Vo výsledku našu stránku našiel medzi prvými na Google.sk. Ibaže v našom príklade užívateľ hľadal nie čo iné s mierne odlišnou špecifikáciou. Dosiahnutie cieľa je v takomto príklade takmer nemožne alebo veľmi minimálne.

Všeobecné kľúčové slová s reklamou Google Ads majú vždy prednosť

Všeobecné kľúčové slová v reklame Google Ads majú všetky predpoklady k úspechu a získaniu vašich cieľov.

Za viac peňazí viac muziky! Reklama má a vždy bude mať prednosť pred obsahom na vyhľadávačoch ako je Google alebo napr. na sociálnych sieťach Facebook, Instagram, Pinnacle. To je aspekt ktorý žiadnou seo optimalizáciu web stránky nikdy nedosiahnete, tak aby ste boli pred platenou reklamou pri všeobecných kľúčových slovách.

Ktoré nástroje vám dokážu pomôcť pri výbere kľúčových výrazov a ktoré používame my:

  • Google Ads / Plánovač kľúčových slov (Objavte nové kľúčové slová, Objem vyhľadávania a prognózy),
  • Google našepkávač – pri zadávaní kľúčového slova vo vyhľadávaní vám Google ponúka návrhy kľúčových slov v rolovacom zozname,
  • Vyhľadávanie súvisiace s výrazom – v pätičke výsledkov na Google nájdete relevantné ďalšie návrhy kľúčových slov.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár